flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
20
quantity
Product details
Category
  • 500 count.
  • Color Red, power level 5; Shell dimension: 0.27"(6.8mm) diameter x 11mm length.
  • Compatible with most low velocity powder actuated fastening tools brands in the world.
  • For commercial and residential construction fastening applications.
UPC 746739258670
Size 0.27 inches (6.8mm) diameter x 11mm length